Szeryfoo
e-mail: biuro@szeryfoo.pl
Kajaki
Off-road
Domki letniskowe

Witamy w Szeryfoo!

Chcesz poznać smak prawdziwej przygody? Sprawdź już teraz, co przygotowaliśmy dla Ciebie. Zapoznaj się z naszą pełną ofertą.

Obecnie nasza oferta obejmuje spływy kajakowe na Kaszubach. Jeśli chcecie przeżyć przygodę, a przy tym poznać serce Kaszub, musicie przyjechać na spływ kajakowy rzekami i jeziorami tej krainy.

Sprawdź koniecznie naszą ofertę.

PS. Niebawem startujemy również z oferta OFF-ROAD’u na Kaszubach, a także własnymi domkami letniskowymi.

Spływy kajakowe – Lipusz – Wdzydze Kiszewskie

14 lipca, 2022
Spływy kajakowe - Lipusz - Wdzydze Kiszewskie

Szczegóły trasy

  • Poziom trudności: Łatwy
  • Dystans: 22km
  • Czas: 7 godzin

Niezapomniany spływ kajakowy? Trasa Lipusz – Wdzydze Kiszewskie czeka!

Kaszuby to wymarzone miejsce dla początkujących i bardziej zaawansowanych miłośników spływów kajakowych, dlatego jeśli szukasz malowniczych tras – ruszaj w nasze okolice i daj się ponieść rzece i przygodzie. Rzeka Wda zachwyci przepięknymi widokami, a trasa Lipusz – Wdzydze Kiszewskie będzie idealna nawet dla niewprawionych wioślarzy. Nasza firma zapewni kajaki, osprzęt oraz transport.

Spływ Wdą na trasie Lipusz – Wdzydze Kiszewskie zapewni niezapomniane wrażenia

Trasa Lipusz – Wdzydze Kiszewskie ma 22 km długości, a jej przepłynięcie zajmie od 5 do 6 godzin.

Wyrusz rzeką Wdą spod naszej wypożyczalni w Lipuszu i kieruj się ku Jeziorze Schodno. Ten odcinek będzie dość wąski i płytki, więc być może czasami będziecie potrzebować przenieść kajak nad przeszkodami, ale to tylko uatrakcyjni całą wyprawę. Czekają na Was niesamowite widoki na okoliczne łąki i w takich okolicznościach przyrody dopłyniecie do jeziora.

Na jeziorze otaczać Was będzie piękny las leżący na skraju Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Jeśli będziecie trzymać się lewego brzegu jeziora, z łatwością znajdziecie ujście na jego końcu, gdzie będziecie mogli zrobić przerwę.

Po wpłynięciu w rzekę, czeka na Was wiele zakrętów i niewielkich przeszkód, z którymi z łatwością sobie poradzicie.

Tuż przed końcem trasy zahaczycie o Jezioro Słupinko, a po kolejnym krótkim odcinku kanałem znajdziecie się w Jeziorze Radolnym, gdzie trzymanie się lewego brzegu pozwoli łatwo znaleźć koniec trasy we Wdzydzach Kiszewskich.

Spływ kajakowy z Lipusza do Wdzydz Kiszewskich nawet dla początkujących

Spływy kajakowe są zróżnicowane pod względem trudności, ale akurat ta trasa będzie odpowiednia nawet dla początkujących kajakarzy i rodzin z dziećmi. Zwężenia i przeszkody nie będą stanowić problemu, a staną się dodatkową atrakcją.