Szeryfoo
e-mail: biuro@szeryfoo.pl
Kajaki
Off-road
Domki letniskowe

Witamy w Szeryfoo!

Chcesz poznać smak prawdziwej przygody? Sprawdź już teraz, co przygotowaliśmy dla Ciebie. Zapoznaj się z naszą pełną ofertą.

Obecnie nasza oferta obejmuje spływy kajakowe na Kaszubach. Jeśli chcecie przeżyć przygodę, a przy tym poznać serce Kaszub, musicie przyjechać na spływ kajakowy rzekami i jeziorami tej krainy.

Sprawdź koniecznie naszą ofertę.

PS. Niebawem startujemy również z oferta OFF-ROAD’u na Kaszubach, a także własnymi domkami letniskowymi.

Jarek Wolny jest instruktorem kajakarstwa, ratownikiem wodnym oraz harcerzem. Że…

9 lipca, 2021

Jarek Wolny jest instruktorem kajakarstwa, ratownikiem wodnym oraz harcerzem. Żegluje, pływa na kajakach i zajmuje się survivalem. Największym jego hobby jest animacja czasu wolnego. – W końcu nazwisko zobowiązuje – dodaje ze śmiechem. Znaczną część czasu spędza w terenie, głównie w lesie, ale gdy nie ma go tam, można go znaleźć w pracowni krawieckiej Wolny i Wolny.

Jarek Wolny jest bowiem czwartym pokoleniem krawców. Wszystko zapoczątkował jego pradziadek Roch Wolny, który tytuł czeladnika uzyskał w 1880 roku i od tego czasu pracował samodzielnie na własne konto. – A potem poszło już rodzinnie. -mówi pan Jarek. – Pracownia w Oliwie, w której jesteśmy, istnieje od roku 1975. Założył ją mój ojciec, który jako pierwszy przeniósł się do Trójmiasta. Cała rodzina pochodzi bowiem spod Częstochowy.

Ja natomiast w ogóle nie miałem być krawcem. – A kim? – pytam. – A kim nie – odpowiada ze śmiechem pan Jarek. – Miałem mnóstwo pomysłów. Krawcem zostałem przypadkiem. Po maturze trafiłem do wojska, bo oblałem egzaminy wstępne na psychologię. Dziś wcale tego nie żałuję.
Po wojsku pan Jarek szukał swojego miejsca. Poszedł więc do ojca do pracowni na chwilę, a finalnie został Mistrzem krawieckim.

✂✂✂
Rzemieślnik: Jarosław Wolny
FB: https://www.facebook.com/WolnyIWolnyPracowniaKrawiecka
Pracownię znajdziecie na ul. Krzywoustego 40 w Gdańsku Oliwie.

✂✂✂
Projekt realizowany w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk. Miasto Gdańsk

Wolny i Wolny pracownia krawiecka

Źródło