Szeryfoo
e-mail: biuro@szeryfoo.pl
Kajaki
Off-road
Domki letniskowe

Witamy w Szeryfoo!

Chcesz poznać smak prawdziwej przygody? Sprawdź już teraz, co przygotowaliśmy dla Ciebie. Zapoznaj się z naszą pełną ofertą.

Obecnie nasza oferta obejmuje spływy kajakowe na Kaszubach. Jeśli chcecie przeżyć przygodę, a przy tym poznać serce Kaszub, musicie przyjechać na spływ kajakowy rzekami i jeziorami tej krainy.

Sprawdź koniecznie naszą ofertę.

PS. Niebawem startujemy również z oferta OFF-ROAD’u na Kaszubach, a także własnymi domkami letniskowymi.

Dziś na grzbiecie Karkonoszy panowały iście polarne warunki. Silny wiatr, bardzo…

30 stycznia, 2021


Dziś na grzbiecie Karkonoszy panowały iście polarne warunki. Silny wiatr, bardzo niska temperatura odczuwalna, dochodząca do -2️⃣6️⃣°C ❗ Niestety przekonała się o tym dwójka turystów.

W godzinach popołudniowych ratownicy z sekcji Karpacz zostali rozdysponowani do turysty na szczycie Śnieżki. Z powodu ogólnego wyczerpania oraz problemów z orientacją przestrzenną, turysta nie był w stanie kontynuować marszu. Ratownicy sprawnie dodatarli do poszkodowanego. Jak się jednak okazało, nie była to ostatnia ofiara pogody panującej tego dnia na najwyższym szczycie Karkonoszy. Po dotarciu do poszkodowanego ratownicy natknęli się na uczestnika popularnego w tym sezonie „górskiego morsowania”. Okazało się, że osoba ta źle oszacowała swoje możliwości w kontekście panujących ciężkich warunków, co doprowadziło bezpośrednio do poważnego wyziębienia.

Po zabezpieczeniu obydwu poszkodowanych, zostali oni ewakuowani prosto do stacji ratunkowej w Karpaczu.

#dbajmyosiebie #gopr #goprkarkonosze #ŚwiadomiedoLASU #sar #searchandrescue
#climbing #rescue #karkonosze #mountains #tymczasemwgorach #evacuation #salewa #winter #snow

O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie
Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU, PZU, PKN ORLEN, Tatra, BMW.

Źródło