Szeryfoo
e-mail: biuro@szeryfoo.pl
Kajaki
Off-road
Domki letniskowe

Witamy w Szeryfoo!

Chcesz poznać smak prawdziwej przygody? Sprawdź już teraz, co przygotowaliśmy dla Ciebie. Zapoznaj się z naszą pełną ofertą.

Obecnie nasza oferta obejmuje spływy kajakowe na Kaszubach. Jeśli chcecie przeżyć przygodę, a przy tym poznać serce Kaszub, musicie przyjechać na spływ kajakowy rzekami i jeziorami tej krainy.

Sprawdź koniecznie naszą ofertę.

PS. Niebawem startujemy również z oferta OFF-ROAD’u na Kaszubach, a także własnymi domkami letniskowymi.

 
 

Opinie

SZERYFOO Spływy Kajakowe
4.7
Na podstawie 86 opinii
powered by Google
D BartoszD Bartosz
16:18 06 Jul 24
Raczej nie jest to komercyjna rentalownia kajakowa. Płynęliśmy Wdą początek czerwca Lipusz-Tlen i raz że piękna trasa, dwa że Darek swój chłop (chociaż tylko tak się mówi hehe;) kajakarz i rzekę sprząta :)Polecam, jeśli nie szukasz jednodniowego szybkiego strzału na 3h :)
Anton KorbutAnton Korbut
16:34 05 Jul 24
Marek CzajkaMarek Czajka
06:33 30 Jun 24
Trasa super da się przepłynąć nawet z kilkuletnim dzieckiem. Właściciel super sympatyczny wszystko wytłumaczył. Polecam, najlepszy na Kaszubach!!!!! 10/10Pozdrawiam. Do zobaczenia.
Kuba RybickiKuba Rybicki
06:26 23 Jun 24
Katarzyna PałubickaKatarzyna Pałubicka
14:47 29 May 24
Jak na kajaki- tylko tutaj!
Szymon HSzymon H
11:26 05 Feb 24
Elmundo DelawegaElmundo Delawega
18:58 01 Dec 23
Najlepsza wypożyczalnia na Kaszubach
Roman SzawłowskiRoman Szawłowski
14:09 12 Sep 23
Dariusz KabatDariusz Kabat
13:47 10 Sep 23
Profesjonalnie, duży wybór kajaków, urokliwe miejsce i znajacy sie na rzeczy Darek, polecam zdecydowanie Dariusz.K
Alex TrojanAlex Trojan
11:29 21 Aug 23
Wpłynęła z panem Dariuszem dwa razy raz z Lipusza i raz do Lipusza. Ta druga trasa zdecydowanie trudniejsza - mnóstwo chaszczy, zarośli - świetna przygoda dla miłośników survivalu.
Kamil T.Kamil T.
08:58 26 Aug 22
Super sprawa, świetna okolica i pozytywny właściciel. Spływ dość łatwy ale z fajnymi dodatkami typu powalone drzewa pod którymi trzeba się lekko przecisnąć lub wcelować w przelot :)
Adrian W.Adrian W.
20:22 10 Jul 22
Pan Darek organizuje spływy na najwyższym poziomie i dba o każdy najmniejszy detal. Człowiek, który robi to z sercem. Na polu namiotowym jest pełna infrastruktura związana z rozrywką i rekreacją, a także sanitarna. Polecam wszystkim!
Arek (Gdańsk)Arek (Gdańsk)
10:28 25 Jun 21
No … trasa całkiem całkiem. Działo się. Pierwszy raz ganiałem za puszka z piwem po kajaku a każda próba jego skosztowania kończyła się lądowaniem na poboczu. Po drodze kilka wywrotek i ze dwa dziurawe kajaki widziałem. Kilka przewróconych drzew utrudniało spływ ale generalnie ok - ja cały i suchy dopłynąłem :)No może tylko kogoś brakowało… ;).
Wojciech KolińskiWojciech Koliński
20:14 08 Sep 19
SZERYFOO Spływy Kajakowe to doskonała propozycja dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Łączy w sobie wycieczkę z pięknymi widokami na łonie natury oraz rozwija koordynację ciała. Możliwy jest spływ kilkoma trasami po wcześniejszym ustaleniu. Dowóz i odbiór z punktu startu i końca trasy. Właściciel jest bardzo miły i pomaga chętnie jeżeli potrzebna pomoc. Jest możliwość spływu z przewodnikiem. Sprzęt jest w dobrym stanie. Polecam i na pewno jeszcze nie raz tu wynajmę kajaki. Trasa Wdą z Lipusza do Czarliny średnio wymagająca.
Leszek KrygierLeszek Krygier
21:26 11 Jun 19
Jak kajaki to tylko do szeryfa szeryfa xD
Jerry WindJerry Wind
17:49 02 Jan 19
Szeryfoo jak najbardziej!!!
Tomasz StasiakTomasz Stasiak
08:01 19 Aug 18
Było świetnie! Zdecydowanie polecam!!! Genialna opcja spędzenia wolnego czasu w gronie znajomych :D
Nasza grupa bardzo zadowolona z niedzielnego spływu. Dziękujemy i pozdrawiamy! Polecam w 100%
Dorka EsDorka Es
16:55 10 Dec 17
js_loader

APEL RATOWNIKÓW SOPOCKIEGO WOPR…

8 lipca, 2024

APEL RATOWNIKÓW SOPOCKIEGO WOPR

Szanowni użytkownicy SUPów (przede wszystkim SUPów ale też innych urządzeń pływających w tym tzw. dmuchańców), prosimy o zadanie sobie pytania:

Kiedy ostatni raz przepłynęli Państwo ponad 200m i więcej wpław w otwartej, zimnej wodzie, pod falę i wiatr

No tak…, a właśnie takie zadanie będzie stało przed Państwem jeśli spadną Państwo z SUPa do wody bez prawidłowo założonej kamizelki lub chociaż bez specjalnej linki (tzw. leash’a) łączącej Państwa nogę z tym urządzeniem pływającym. Wykonanie tego zadania lub nie może zdecydować o Państwa życiu

W miniony weekend występował dość silny wiatr od brzegu, jednocześnie wysoka temperatura spowodowała, że na zatoce pojawiło się wielu amatorów różnych sportów i rekreacji wodnej. Jednocześnie odnotowujemy nieustająco rosnącą popularność desek typu SUP i to przede wszystkim do ich użytkowników, ale nie tylko, nasz dzisiejszy apel.

Pamiętajmy wiatr, jeśli wieje od strony lądu, to jego siła przy brzegu jest ograniczona, a poważnie daje o sobie znać dopiero kiedy odpłyniemy dalej, jego siłę odczują Państwo dopiero kilkadziesiąt lub kilkaset metrów od brzegu – po pierwsze przez bardzo szybkie oddalanie się od brzegu, a po drugie wracając do brzegu pod wiatr – widzieliśmy w sobotę jakie trudności sprawiał Państwu powrót do brzegu.

Jednak samo zmęczenie fizyczne spowodowane powrotem do brzegu pod wiatr może okazać się błahostką, kiedy wpadną Państwo do wody bez kamizelki lub chociaż w minimalnej wersji – bez przypięcia deski do nogi za pomocą linki o której wspominaliśmy wcześniej. W prawie 100% takich przypadków deska będzie się od Państwa oddalać bardzo szybko zgodnie z kierunkiem wiatru czyli od brzegu, a Państwo zostają jedynie w samych stroju kąpielowym kilkaset metrów od brzegu. Czy dadzą rade Państwo wrócić do brzegu wpław?

Apelujemy:

do użytkowników SUPów i innych urządzeń pływających w tym materacy i innych dmuchańców: o bezwzględne korzystanie z kamizelek prawidłowo założonych i zapiętych, nie przypiętych linkami do deski! Dobrze będzie na rejs zabrać też telefon w wodoodpornym etui – żeby w razie kłopotów wezwać pomoc!

do właścicieli wypożyczalni, instruktorów w/w sprzętów: o bezwzględne nakazywanie używania prawidłowo założonych kamizelek podczas korzystania z nich!

Przypominamy:
jeśli nie mają siły Państwo wrócić do brzegu, prosimy nie wchodzić do wody i nie próbować powrotu wpław! – należy pozostać na desce lub zabawce i rozpocząć wzywanie pomocy, nawet jeśli nie mają Państwo telefonu, to ktoś zauważy Państwa zaginięcie (dobra praktyką jest poinformować kogoś bliskiego o planowanej godzinie powrotu i umówić się na kontakt o tej godzinie) i rozpaczną się poszukiwania, pozostając na powierzchni wody mają Państwo dużo większa szanse na szybkie odnalezienie niż będąc w wodzie nawet w kamizelce (o przypadku bez kamizelki nawet nie wspominamy).

Na koniec napiszemy wprost – pływając bez kamizelki stawiają Państwo prawdopodobnie całe swoje życie na jedną kartę, i to taką, że nie zdarzy się żadna nieprzewidziana sytuacja. Czy to rozsądne założenie, szczególnie na wodzie? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Państwu.

Zdjęcie archiwalne – kadr z filmu na naszym kanale YouTube.

Prosimy o udostępnienie!
Magdalena Czarzyńska-Jachim – prezydentka Sopotu
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa
Służba SAR – BSR Świbno
Pomorska Policja
Sopot
Plus
Pomorska Federacja WOPR
Pomorski Urząd Wojewódzki
Beata Rutkiewicz – Wojewoda Pomorska
Emil Rojek – Wicewojewoda Pomorski
KM PSP w Sopocie
Komenda Wojewódzka PSP w Gdańsku
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
@obserwujący

Źródło